بهترین تردمیل خانگی

بهترین تردمیل خانگی می تواند شروعی مناسب برای خرید تردمیل در راستای موارد تناسب اندام و کاهش وزن باشد. به طور یقین دست یابی به بهترین تردمیل برای فضای خانه تنها با شناخت کافی از خواسته های ورزشی خود در کنار برخورداری از امکانات، ویژگی ها و فواید تردمیل مناسب برای خانه است که امکان پذیر می شود. بی مورد نیست که امروزه به دور از مشغله های بسیار دنیای امروز، توجه مردم به تناسب اندام و زیبایی بدن به طور چشمگیری افزایش یافته است که این مورد تاثیر بسزایی در فروش تردمیل داشته است. در این راستا مردم جهت بهره مندی و صرفه جویی در زمان و هزینه های خود اقدام به تهیه لوازم ورزشی جهت استفاده در محیط خانه می کنند که در این راستا می توان به جرات گفت تردمیل در راس خرید لوازم ورزشی مناسب خانه قرار دارد. به دلایل دیگری همچون شرایط بد آب و هوایی، دسترسی راحت در هر زمان و کاهش هزینه ها، انتخاب بهترین تردمیل خانگی می تواند سرمایه گذاری بلند مدت در جهت برنامه های ورزشی شما باشد. هنگامی که برای تهیه تردمیل اقدام می کنید، بهتر است نکاتی را قبل از خرید در نظر بگیرید:

۱- اندازه

اولین نکته اندازه تردمیل است. باید ابعاد تردمیل انتخابی با فضا موجود شما همخوانی داشته باشد. حتما قبل از انتخاب تردمیل از مقدار فضای مورد نظر خود مطلع شوید، مهم است که بدانید حتی باید محدوده فضایی را برای پشت و کنار تردمیل لحاظ کنید که به راحتی از تردمیل استفاده کرده و در مواقع خطر و افتادن از روی تردمیل، فضای باز در اطراف تردمیل وجود داشته باشد. درست است که تردمیل بخشی از فضای خانه شما را اشغال می کند ولی استفاده از تردمیل بهترین راه برای صرفه جویی در زمان، راحتی در استفاده و در دسترس بودن برای هر زمان است. مسلما فواید تردمیل باعث می شود تا شما بهترین تردمیل خانگی را خریداری کنید.

مهم است تردمیل را در جایی قرار دهید که در اطرافش وسائل تیز و خطرناک قرار نداشته باشد و خالی از هر گونه وسائلی باشد.

۲- پشتیبانی

میزان پشتیبانی از تردمیل بسیار مهم است. مقدار ضربه ای که در هنگام دویدن بر روی تردمیل به زانوهای شما وارد می شود، تفاوت آشکاری بین حفظ سلامتی زانوها وصدمات ناشی از آن است. این مورد تنها با وجود ضربه گیر ها می توان بر طرف کرد. زمانی که بر روی تردمیل شروع به دویدن می کنید باید احساس نرمی و راحتی کنید نه اینکه احساس کنید بر روی سطح سختی در حال دویدن هستید.

در این راستا شما همچنین باید حداکثر وزن تحملی تردمیل را نیز بررسی کنید، این مقدار باید حداقل ۱۰ کیلوگرم باشد، این بدان معنا است وزن تحملی یک تردمیل ۱۱۰ کیلوگرم است، پس وزن شما باید حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم باشد. همچینین تمامی تردمیل ها دارای کلید قرمز رنگ اضطراری در هنگام توقف سریع هستند. به این صورت که یک طرف کلید را به کنسول (روی تردمیل) وصل کرده و طرف دیگر که به شکل گیره هست را به لباس وصل می کنید، اگر زمانی از روی تردمیل افتادید این کلید از روی کنسول جدا شده و تردمیل متوقف می شود.

۳- عملکرد

تردمیل خانگی دارای موتور  DC و دارای قدرت موتور ۱.۵تا ۴ اسب بخار است که از وزن کمتر، مصرف برق کمتر و قابلیت تاشو بودن برای اشغال فضای کمتر را به نسبت تردمیل باشگاهی دارد. همچنین تسمه نقاله تردمیل خانگی نباید عرضی کمتر از ۴۰ سانتیمتر و طولی کمتر از ۱۲۰ سانتی متر داشته باشد. این مقدار تنها برای ایجاد راحتی در هنگام دویدن برای ورزشکار است. این عوامل به همراه مقدار شیب، چند کاره بودن، برند و کشور سازنده و چند کاره بودن در قیمت تردمیل نقش اساسی دارند.

۴- شیب برقی یا دستی

تردمیل های ارزان قیمت خانگی دارای شیب دستی هستند. این به این معنی است که شما باید یک اهرم یا یک دسته را در حالی که از روی تردمیل خارج شده اید برای افزایش یا کاهش شیب حرکت دهید. در تردمیل های پیشرفته این تنظیمات شیب به صورت برقی تنها با فشردن یک دکمه انجام می پذیرد. فواید برخورداری از شیب برای انجام تمرین های استقامتی و قدرتی برای کالری سوزی بالا و تقویت بیشتر عضلات پاها است. این مورد یک مزیت عالی برای استفاده از تردمیل به عنوانیک ورزش هوازی در خانه است، به این دلیل که دیگر نیاز به رفتن به جایی شیب دار در بیرون از خانه نیست و به عبارتی معضلاتی شامل ناهمواری مسیر، سختی و یا نرمی سطح مسیر وجود ندارد.

۵- برنامه ها

برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل به مانند دیگر تجهیزات ورزشی به مانند دوچرخه ثابت یک راه بسیار عالی برای برخورداری از یک برنامه تمرینی منظم است. این برنامه ها به صورت خودکار مقدار سرعت و شیب را در بازه زمانی مشخص تغییر می دهند بی آنکه نیاز به اعمال تغییرات توسط کاربر باشد. این برنامه ها در کنار اطلاعات مفیدی همچون، مقدار سرعت، مسافت، زمان، مقدار کالری سوزی و حتی نرخ ضربان قلب، توسط صفحه نمایشگر نصب شده بر روی تردمیل قابل دریافت هستند. همه این برنامه ها و اطاعات به شما در تحلیل نحوه عملکرد ورزشی شما در گذشته، حال و آینده کمک شایانی خواهد کرد.

۶- لوازم جانبی، عملکرد های اضافی، پخش کننده موزیک، نگه دارنده نوشیدنی و غیره

به طور عمومی تردمیل ها به تردمیل تک کاره و چند کاره تقسیم می شوند. تردمیل تک کاره تنها برای استفادا در جهت کاهش وزن و لاغری استف ولی تردمیل چند کاره دارای عملکرد های اضافی به مانند: ویبراتور، ماساژور، مسگری و دراز و نشست است که این نوع تردمیل ورزشی جامع را با تمرین های گوناگون ورزشی را ارائه می دهد. همچنین برخی از تردمیل های خانگی دارای قابلیت پخش موسیقی از طریق درگاه بلوتوث یا AUX یا محلی برای قرار دادن قمقمه و تبلت یا موبایل هستند. از دیگر مزایای بسیار عالی تردمیل خانگی قابلیت تاشدن برای اشغال فضای کمتر است.

خرید یک تردمیل برای خانه سرمایه گذاری بلند مدت است و انتخاب یکی از مواردی که برای شما مناسب است بسیار مهم می نماید. اگر اندازه فضای شما، اندازه تردمیل، میزان پشتیبانی، ویژگی شیب، پیشنهاد برنامه و عملکرد های اضافی را در نظر بگیرید، شما قادر خواهید بود بهترین تردمیل خانگی را خریداری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *