3 سوال متداول در مورد تسمه تردمیل

1. چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم؟

یک قسمت از نگهداری تردمیل مربوط به تنظیم تسمه دستگاه می شود. وقتی تسمه شل می شود یا از جا در می آید، می تواند بر تمرین شما اثر بدی بگذارد. اگر این قسمت مهم تردمیل دارای سفتی و تنش کافی نباشد، باعث می شود در هنگام دویدن تعادل خود را از دست بدهید. برای میزان کردن آن، یک عدد آچار آلن مور نیاز است. بیشتر فروشندگان تردمیل یک آچار آلن را در پکیج دستگاه به مشتری ارائه می دهند.

قدم اول: ابتدا بررسی کنید که آیا تسمه تردمیل نیازمند تنظیم هست یا نه؟. در پایین ترین سرعت، دستگاه را به حرکت درآورید تا ببینید که آیا تسه بر روی دستگاه می لغزد یا نه. تسمه تردمیل باید آنقدر سفت شود تا راه رفتن بر روی آن بدون لغزش صورت گیرد. شل بودن را می توانید از شل بودن شیار ها و برآمدگی های موجود بر تسمه تشخیص دهید. به زیر تسمه تردمیل نیز نگاه کنید تا درز آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ اگر تسمه به خوبی در مرکز عرشه قرار گرفته باشد، این شکاف باید سرتاسر پهنای آن مشاهده شود.

قدم دوم: تردمیل را خاموش کنید و دوشاخه را از برق بکشید.

قدم سوم: پیچ تنظیم تسمه را در زمینه تردمیل پیدا کنید. این پیچ معمولا در پشت عرشه تردمیل قرار گرفته است. برای پیدا کردن موقعیت پیچ تردمیل خانگی خود به دفترچه راهنمای فروشنده مراجعه کنید.

قدم چهارم: آچار آلن را برای انجام تنظیمات مورد نیاز استفاده کنید. بسته به تنظیمات اولیه دستگاه، تسمه را به چپ یا راست حرکت دهید تا در جای مناسبی قرار گیرد.

قدم پنجم: آچار آلن را به پیچ تنظیم وارد کنید. در جهت گردش عقربه های ساعت، به اندازه یک چهارم، آن را بچرخانید تا سفتی تسمه متعادل گردد.

قدم ششم: سفتی تسمه را دوباره بررسی کنید. دستگاه را به برق بزنید و سفتی آن را بسنجید. باز هم می گوییم تسمه تردمیل باید آنقدر سفت باشد که راه رفتن بر روی آن بدون لغزش تسمه صورت گیرد. اگر اینطور شد، دوباره قدم پنجم را تکرار کنید.

نکته: بعضی از دستورات در مورد تردمیل های مختلف متفاوت است. اگر موارد بالا در مورد مدل دستگاه شما صادق نیست، به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

2. چگونه تسمه تردمیل را تمیز کنیم؟

تردمیل می تواند به عنوان یک سرمایه کذاری ارزشمند در ورزش فیتنس تلقی شود، بنابراین باید به خوبی نگهداری شود تا سال ها مورد استفاده قرار گیرد. مهم است که تردمیل خود را بر روی یک حصیر یا پادری قرار دهید و برنامه نگهداری اجزای مکانیکی و الکتریکی آن را دنبال کنید. صاحبان تردمیل معمولا فراموش می کنند که تسمه دستگاه را تمیز کنند. این عملکرد اشتباه می تواند به کاهش عمر دستگاه شما منجر شود. حداقل یکبار در هفته تسمه را تمیز کنید تا سود بیشتری را از سرمایه گذاری خود ببرید.

قدم اول: دستگاه را از منبع برق یا پریز جدا کنید.

قدم دوم: هر نوع گرد وغبار انباشته شده را از روی تسمه پاک کنید؛ بهتر است از یک گردگیر anti-static استفاده کنید. بیاد داشته باشید که هر محل قابل دسترس را بر روی تسمه تردمیل گردگیری کنید تا از انباشته شدن بیشتر خاک جلوگیری شود.

قدم سوم: شروع به تمیز کردن کنید؛ یک پارچه یا لباس مرطوب را بر دارید و مواظب باشید قطره ای آّب بر روی تسمه نریزد و ته نشین نشود. تسمه را بادست بچرخانید تا به تمامی سطح آن دست پیدا کنید.

قدم چهارم: با یک دستمال کاغذی تسمه تردمیل را خشک کنید، دوباره آن را با دست بچرخانید و تمامی قسمت ها را خشک کنید.
چیز هایی که نیاز دارید: گردگیر anti-static (سطحش لیز است مانند ساتن) – پارچه مرطوب ( کتانی  و پرز دار نباشد) – دستمال کاغذی.

3.چگونه تسمه تردمیل را روغن کاری کنیم؟

روغن کاری تسمه تردمیل هر یک ماه یکبار می تواند از سایر اجزای حیاتی تردمیل  نیز محافظت کند – مانند عرشه، موتور و کنترل کننده موتور. این کار به حرکت کم صداتر تردمیل شما کمک می کند و اصطکاک را بین عرشه و تسمه کاهش می دهد. روغن کاری تردمیل شما چند دقیقه ای بیشتر طول نمی کشد و بسیار کم هزینه و باصرفه است.

قدم اول: تردمیل خود را خاموش کنید و آنرا از پریز دیوار جدا کنید. از یک پیچ گوشتی برای شل کردن پیچ های کناره دستگاه استفاده کنید.

قدم دوم: به آرامی دو طرف تسمه را بلند کنید تا بتوانید عرشه تردمیل را در زیر آن مشاهده کنید، طوری که بتوانید از یک سمت، طرف دیگر را زیر چشمی نگاه کنید.

قدم سوم: روغن را سرتاسر عرشه تردمیل اسپری کنید، و مواظب باشید قطره ای از آن را بر روی زمین نریزید. با یک کهنه یا اسفنج روغن اضافی را پاک کنید. برای بهتر شدن نتیجه، و تمیز کردن روغن اضافی به کهنه خود کمی الکل اضافه کنید. این کار باعث می شود تا روغن اضافی بهتر جمع آوری شود.

قدم چهارم: تسمه تردمیل را پایین بیاورید و پیچ های تردمیل را دوباره سفت کنید.

قدم پنجم: تردمیل را دوباره به برق بزنید و آن را روشن کنید. با سرعت 1 مایل برساعت به مدت 5 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید. این کار این اطمینان را حاصل می کند که روغن در تمامی بخش های عرشه تردمیل پخش شده است و به وسط آن هم رسیده است.
چیزهایی که مورد نیاز است: اسپری سیلیکون، روغن یا ژل – پیچ گوشتی – کهنه یا اسفنج – الکل (اختیاری).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *